FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DETAJAT QE SDUHET TI MUNGOJNE JETES NE SHTRAT

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DETAJAT QE SDUHET TI MUNGOJNE JETES NE SHTRAT

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Oct 04, 2008 12:09 am

  Pėr tė pasur njė marrėdhėnie tė mirė ėshtė e rėndėsishme qė tė kombinohen dy faktorė: Dashuria dhe seksi. Dashuria ėshtė njė ndjenjė qė lind natyrshėm ndaj edhe mundėsitė pėr tė dhėnė kėshilla janė tė pakta. Ndėrsa pėr sa i pėrket jetės nė krevat ka disa mėnyra, tė cilat mund tė vijnė natyrshėm, por edhe mund tė mėsohen. Disa nga kėshillat qė japin studiuesit janė:
  Vėshtrimi
  Stimulimi me anė tė vėshtrimit erotik eksiton tė dyja gjinitė, por burrat janė mė tė prirė qė tė varen prej mėnyrės se si e sheh partnerja. Eksitimi i tyre vjen duke u rritur nga shikimi erotik, nė tė kundėrt femra preferon pėrfytyrim mendor tė seksit qė ndizet.
  Vėmendja
  Dhurojini syve tė tij habi dhe vishni diēka seksi, apo tėrhiqeni partnerin duke pėrdorur shenja delikate dhe seksi si, pėr shembull, duke lėpirė buzėt apo duke hequr ēorapet. Mos u shqetėsoni nėse u duket vetja budallaqe, kur vjen puna pėr seks sa mė shumė dramacitet, aq mė mirė ėshtė. Ndizni disa qirinj, para se tė bėni banjė, pėrdorni vajra aromatikė, gatuani pjatėn e preferuar tė bashkėshortit dhe ushqejani atė nė krevat.
  Zėrat
  Tė gjithėve u pėlqen tė dėgjojnė njė rėnkim kėnaqėsie qė vjen nga buzėt e tė dashurės. Shumė ēifte harrojnė kuptimin dhe rėndėsinė e rėnkimit, sidomos nėse ėshtė e pėrbashkėt dhe bėjnė seks nė qetėsi absolute. Nėse shihni njė film, ku aktorja gjatė eksitimit fillon tė rėnkojė mė aq fuqi sa ka, sigurisht qė pjesa mė e madhe juaja do tė ndjejė ndryshim nė organin gjenital, por nėse ky rėnkim vjen gjatė njė akti seksual i jep marrėdhėnies njė dimension dhe kėnaqėsi tjetėr.
  Aroma
  Aroma e trupit tė partnerit ėshtė ajo qė na lidh me shumė me tė. Shpesh nuk ėshtė e nevojshme tė harxhoni kaq shumė parfume dhe aroma tė tjera pėr trupin, pasi aroma qė mban trupi juaj ėshtė padyshim mė e mira dhe mė nxitėsja.
  Shija
  Pastrimi i tepėrt ka tendencėn tė largojė sekrecionet e seksit dhe shijen tė cilėn partnerėt e pėlqejnė ta shijojnė. Ngacmimi dhe pėrkėdhelja me gjuhė e partnerit, sidomos gjatė seksit oral, ėshtė vėrtet seksuale, kėshtu qė pėrpiquni tė mos largoni kėtė ndjesi, duke pėrdorur produkte tė tepėrta pastrimi.
  Risi
  Ėshtė koha qė tė lini dritat ndezur, sepse imazhet e forta erotike i dhurojnė trurit tronditje kėnaqėsie. Nėse jeni duke bėrė seks oral kujdesuni qė ai tė shohė gojėn dhe gjuhėn tuaj teksa e pėrkėdhelni. Kontakti i fortė i syve e bėn atė tė arrijė kulmin e eksitimit dhe e nxit pėr njė seks mė tė fuqishėm.
  Jini vetvetja
  Performoni njė striptizė pėr partnerin tuaj kur ai tė jetė kthyer nga puna. Tregohuni tė kujdesshme qė tė hiqni veshjet tuaja nė mėnyrė tė ngadaltė dhe joshėse. Mos u ngutni dhe sigurohuni qė tė ruani kontaktin e syve. Nėse ndiheni nė siklet, tė jeni tė sigurta qė ai do tė mendojė se nė atė moment tė dy keni shkuar nė parajsėn e seksit.

  Marrėdhėniet mes ēiftit

  Jeta nė ēift mund tė shkojė mirė vetėm kur dy njerėz janė tė dashuruar dhe arrijnė tė krijojnė intimitetin e tyre. Por rreziku i parė qė i kanoset ėshtė rėnia nė rutinė. Pikėrisht pėr kėtė problem kaq serioz nuk ka ditė qė gazetat dhe revistat tė mos kenė tė publikuar njė artikull, qė tė mos flitet nė radio apo nė televizor, qė tė mos i kėrkohet njė kėshillė njė miku apo mikeje tė zemrės apo edhe njė eksperti. Nė kohėt e sotme kur stresi ėshtė bėrė pjesė e pandashme e ditėve tona, tė dėgjosh qė njė ēift ka njė marrėdhėnie perfekte ėshtė gati e pamundur. Gjithmonė do tė ketė njė arsye pėr tė prishur atė qė tė gjithė e kėrkojnė, perfeksionin, pasi patjetėr do tė dalė diēka qė nuk do tė funksionojė si duhet. Megjithatė qenia njerėzore e rritur ėshtė nė gjendje tė krijojė njė raport intim me njė individ tė seksit tjetėr me qėllim qė ky raport tė jetė i fortė dhe i gjatė nė kohė.

  Lidhjet qė zgjasin nė kohė

  Kohėt nė tė cilat jetojmė kėrkojnė mė tepėr vetėdije pėr rėndėsinė e lidhjeve sociale me njerėzit e shoqėruar me njė dėshirė nė rritje pėr tė kėnaqur nevojat dhe pėr tė hyrė me tė tjerėt nė lidhje intime, tė forta, ekskluzive, pėr ta kuptuar, respektuar dhe mbėshtetur fort njėri tjetrin. Me njė fjalė kėrkohen lidhje intime qė tė zgjasin nė kohė. Njeriu nga natyra ėshtė mjaft social dhe ka nevojė qė tė pėrballet me tė tjetėr, tė ndjehet pjesė e njė grupi, tė hyjė nė relacione tė ndryshme, ku ai arrin tė kuptojė se ēfarė e dallon dhe ēfarė e bashkon me tė tjerėt. Autonomia individuale dhe aftėsia pėr tė dashur shkojnė bashkė derisa njė njeri tė arrijė pavarėsinė e vėrtetė tė tij, tė jetė i vetėdijshėm pėr atė qė ėshtė dhe sa mė shumė qė tė maturohet nė kėtė aspekt aq mė shumė ėshtė nė gjendje qė tė hyjė nė intimet me tjetrit pa cėnuar unin e tij.

  Intimiteti i suksesshėm

  Aftėsia pėr tė komunikuar, pėr tė respektuar, pėr tė pranuar limitet reciproke, pėr tė vlerėsuar potencialitetet e secilit, pėr tė ndarė dhimbjet dhe pasiguritė, pėr tė falur dhe toleruar gabimet, janė disa nga ēelėsat magjikė qė garantojnė njė mbarėvatje dhe intimitet tė suksesshėm nė marrėdhėniet mes dy njerėzve. Sipas disa studimeve, nėse dy njerėz ndjehen nė intimitetin e tyre, kjo shoqėrohet me njė sėrė tė mirash si: humori i tyre ėshtė mė i mirė, vėshtirėsitė kalohen mė kollaj, fizikisht individėt ndjehen shumė mė mirė, zemra funksionon mė mirė, lėkura bėhet mė e bukur, luftohet stresi dhe sė fundi jetohet mė gjatė. Por sa na lejon jeta qė bėjmė tė kemi pjesėn tonė intime, ta ruajmė atė me fanatizėm, apo pėrkundrazi ndarja e kėtij intimiteti me tė tjerėt na duket njė gjė fare normale? Le tė diskutojmė mė nė detaje pėr kėtė problem.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:09 am