FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  KOTRROLLORI I TRAFIKUT ISHTE NE GJUME AVIONET QENDROJNE NE AJER

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default KOTRROLLORI I TRAFIKUT ISHTE NE GJUME AVIONET QENDROJNE NE AJER

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Oct 03, 2008 11:58 pm

  Greqi
  Avionėt qėndrojnė nė ajėr se kontrollori i trafikut ishte nė gjumė

  Dy avionė duhet tė fluturonin pėrqark nė ishullin grek tė Lesbos pėr mė shumė se gjysmė ore, pasi kontrollorja e ajrit ishte nė gjumė. “Avionėt tė linjės ajrore “Olympic Airlines”, qė ishin nisur nga Athina dhe Sllovakia, pritė nė qiell mbi detin Egje”, raporton “Daily Telegraph”. Ata thirrėn kullėn pėr drejtime, por askush nuk u pėrgjigj. Gruaja nė kontroll mė vonė tregon se e kishte zėnė gjumi. Shėrbimi dytėsor i kontrollit tė ajrit u erdhi nė ndihmė pilotėve, pasi vinin qark prej 40 minutash. Policia thotė qė kontrollorja u pezullua nga puna pėr disa ditė.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:15 pm