FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  GROPAT ME TE RREZIKSHME NE BOTE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 33
  Registration date : 17/04/2008

  default GROPAT ME TE RREZIKSHME NE BOTE

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Sep 28, 2008 2:05 am

  Vrimat mė tė rrezikshme ne botė. Thellėsi prej qindra qindra metrash, kratere me rreze po prej qindra metrash. Kėto janė gropat mė tė rrezikshme nė Botė. Njė e tillė ndodhet nė Guatemala City, rreth sė cilės jetojnė mbi 140 familje. Mėsohet se dy tė rinj kanė gjetur vdekjen duke u rrezuar nė kėtė gropė gjigante. Gropa ėshtė krijuar nga shkitjet e tokės nga shirat. Por edhe nė Kaliforni ndodhet njė vrimė gjigante, ndėrtuar pas Luftės sė Dytė Botėrore, e cila sot pėrdoret pėr tė prodhuar energji elektrike. Gropa u hap menjėherė pas ndėrtimit tė digės. I njohur ėshtė dhe kanioni i Bingham nė Utah. Ndodhet disa kilometra larg Salt Lake City . Kjo njihet si vrima mė e madhe tė cilėn austronautėt mund ta shikojnė edhe nga hapėsira. Nuk mbaron me kaq. Mirny Diamond Mine, ėshtė vrima tjetėr mė e madhe nė Botė nė Siberi. E thellė 525 metra me njė diamatėr prej 1.200 metrash, ajo ėshtė njė vrimė qė vėrtet tė kall frikėn. Vrimat tani janė kthyer nė monumente kurioziteti, ku shumė turistė i vizitojnė. Por, nuk pėrjashtohet rreziku ndaj tyre.
  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu May 24, 2018 1:16 am