FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TELEVIZORI GJIGAND “Life Wall” QE E DI KUSH JE DHE KU JENI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 33
  Registration date : 17/04/2008

  default TELEVIZORI GJIGAND “Life Wall” QE E DI KUSH JE DHE KU JENI

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:22 pm

  “Life Wall” quhet televizori mė i ri i Panasonic i cili mbulon gjithė murin e dhomės dhe shėrben pėr funksione tė ndryshme. Secili nga personat qė ndodhet nė dhomė mund tė shikojė programin e tij tė preferuar nė cilėndo pjesė tė dhomės pasi ky lloj televizori shfaq gjėra tė ndryshme nė pjesė tė ndryshme tė ekranit. Nėse nė pjesėn e poshtme tė tij mund tė shohim atė qė duam, nuk ėshtė e nevojshme qė e gjithė hapėsira e tij tė pėrdoret pėr tė njėjtin qėllim. Ai mund tė na shėrbejė edhe si fotografi apo pikturė e varur nė mur. Diagonalia e ekranit tė tij ėshtė 150 inē duke u bėrė kėshtu ekrani mė i hollė. “Life Wall mendohet tė dalė nė shitje vitin e ardhshėm. Qė ai tė funksionojė ashtu siē duhet, pėrdoret teknologjia e njohjes sė fytyrave dhe lėvizjeve. Kur tė uleni pėrpara tij, televizori do tė njohė se kush jeni dhe ku gjendeni saktėsisht duke shfaqur menjėerė programet tuaja tė preferuara nė pjesėn e ekranit qė gjendet pikėrisht para jush. Nuk duhet tė flasim se si mund tė pėrjetohen lojrat apo videot e ndryshme nė kėtė ekran fantastik megjithatė nuk dihet ende se cilat do tė jenė pasojat pėr sytė tanė. Si do qė tė jetė, nėse Panasonic arrin tė shndėrrojė kėtė koncept nė realitet, gjithkush do tė donte ta kishte pjesė tė shtėpisė sė tij.

   Ora ėshtė Fri May 25, 2018 2:29 am