FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Dekorata pėr Fehmi Krasniqin dhe dy luftėtarė tė UCK-sė

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Dekorata pėr Fehmi Krasniqin dhe dy luftėtarė tė UCK-sė

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 7:57 pm

  PRISHTINĖ- Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu mori vendim qė tė dekorojė me urdhrin “Hero i Kosovės” kontrbuesit nė luftėn pėr lirinė e Kosovės. Nė njė njoftim nga Presidenca njoftohet se Sejdiu dekoroi sot kolonel Ahmet Krasniqin, ish-ministėr i Mbrojtjes i Republikės sė Kosovės, dhe Fehmi Lladrovcin, luftėtar me nam i UĒK-sė, pėr kontributin e dhėnė dhe trimėrinė e treguar nė luftėn ēlirimtare pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės. Po ashtu, presidenti Sejdiu e ka dekoruar me “Medaljen e Artė tė Lirisė” Xhevė Lladrovcin, bashkėshorte dhe bashkėluftėtare e Fehmi Lladrovcit, bėhet e ditur nė njė njoftim nga presidenca.
  (d.b/BalkanWeb

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:13 am