FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Pavarėsia e Kosovės njė e drejtė ndėrkombėtare eshte shprehur Sejdiu

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Pavarėsia e Kosovės njė e drejtė ndėrkombėtare eshte shprehur Sejdiu

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 7:54 pm

  PRISHTINĖ – Presidenti i Kosovės Fatmir Sejdiu ka reaguar sot pėr nismėn serbe nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė. Nė njė deklaratė Sejdiu tha se pavarėsia e Kosovės ėshtė e koordinuar me bashkėsinė ndėrkombėtare dhe ėshtė e bazuar nė tė drejtėn ndėrkombėtare. “Qasja e Serbisė pėr tė ēuar nė gjyq Kosovėn ėshtė njė gjykim i saj pėr tė vėnė nė bankėn e zezė tė gjitha vendet qė e kanė njohur Republikėn e Kosovės”, tha Sejdiu.Sipas presidentit kosovar ndėrhyrja nė Kosovė u bė nė bazė tė kapitullit tė shtatė tė Kartės sė OKB-sė. Pikėrisht nė bazė tė kėsaj karte dhe dokumente tė tjera ēmohet liria e njė populli dhe e drejta pėr vetėvendosje”, sqaroi Sejdiu.

  (a.s/Balkanweb

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:55 pm