FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Fundi i Botes 2012

  Share

  buli_17
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 2
  Age : 26
  Location : Mitrovica
  Registration date : 08/09/2008

  default Fundi i Botes 2012

  Mesazh nga buli_17 prej Thu Sep 11, 2008 9:09 pm

  affraid Fundi i Botes 2012


  Kohet e fundit lindin besimet reth kalendarit te civilizimit te MAJAVE qe kan jetuar diku ne viset e Meksikes.

  Ky civilizim u zhduk si mbrenda nates, duke lane pas nje artitektur dhe nje bibliografi shum te pasur.
  Ishin njerzit me te zhvilluar te asaj kohe, per kete deshmojn edhe matjet qe kan bere si ne gjografi, matematike, astronomi..etj.

  Ne baz te kalendarit te Majave i cili eshte shum i sakt me at te sotin, qe vonon vetem ne disa ndryshime shum te vogla apokalipsa duhet te ndodhe ne date 21, dhjetor te vitit 2012.

  Edhe vete hipotezat e zhdukjes se popullit te Majave jan shkaku se koha e fundit te botes po afrohet...
  Deshmi per zhvillimin qe kan pas MAJATE si civilizim jan edhe Kafkat e Kristalit (CRYSTAL SKULL) te cilet edhe sot e kesaj dite jan nje mister i vertete se si jan perpunuar.

  Pas kalimit te APOKALIPSES se Nostradamusit i cili thoshte se ne vitin 2000 pra ne mileniumin e ri do te behet zhdukja e planetit TOKE tash egziston enigma e Kalendarit te MAJAVE.

  si pasoj e fundit t botes do te jete goditja e planetit Nibiru me Token

  Qa mendoni JU

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:55 pm