FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  KUR DEL NGA BURGU BLEN ISH QELINE E TIJ

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default KUR DEL NGA BURGU BLEN ISH QELINE E TIJ

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Aug 29, 2008 1:24 pm

  Njė ish-i burgosur australian e donte aq shumė qelinė e tij, saqė vendosi ta blejė atė pasi doli nga burgu. Graeme Alford, i cili kaloi disa vjet nė ish-burgun Pentridge pėr pėrvetėsim fondesh dhe grabitje me armė nė vitet '70-tė, ka vendosur tė blejė ish-qelinė e tij me numėr 43, pasi burgu do tė restaurohet si qendėr tregtare. Pentridge, njė nga burgjet mė tė njohur australianė, ku u krye edhe varja e fundit nė vend, do tė kthehet nė njė qendėr tregtare verėrash, ku do tė vendosen verėra tė rralla me vlerė prej 45 milionė dollarėsh amerikanė. Alford ishte avokat, por dashuria pėr kumarin dhe pijen e futi nė borxhe tek bastexhinjtė, duke e detyruar tė vidhte fondet e njė trusti dhe tė merrte pjesė nė grabitjen me armė tė njė banke.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:08 am