FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ZYRTARIZOHET KALIMI I SHEVES TE MILANI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ZYRTARIZOHET KALIMI I SHEVES TE MILANI

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 24, 2008 9:27 pm

  Pas njė lufte tė fortė krahu ndėrmjet presidentit tė Ēelsit, Roman Abramoviē, dhe atij tė Milanit, Silvio Berluskoni,mė nė fund Andri Shevēenko ėshtė zyrtarisht futbollist i klubit italian. Kėtė lajm e ka konfirmuar edhe vetė administratori kuqezi, Adriano Galiani. I intervistuar drejtpėrsėdrejti nga “Milan Channel”, ai ka deklaruar se Sheva qė nesėr do tė vijė nė Milano, pėr tė veshur fanellėn kuqezi tė Milanit.“Pas njė serie telefonatash,qė kanė zgjatur pothuajse gjithė ditėn, mė nė fund kemi arritur marrėveshjen me Ēelsin. Andri do rikthehet nė shtėpi. Madje, ai do jetė nė Milano qė nesėr. Tė hėnėn do i nėnshtrohet vizitave mjekėsore, e mė pas do firmosė kontratėn pėr tu vendosur pėrfundimisht nėn urdhrat e trajnerit Karlo Anēeloti. Arritėm ta sjellim nė shtėpi futbollistin qė ka bėrė mė shumė gola nga tė gjithė gjatė 50 viteve tė fundit. Presidenti Berluskoni dhe unė jemi shumė tė lumtur pėr kėtė. Tė njėjtin gėzim ndan me ne edhe kreu ynė i pankinės. Por mendoj se ky rikthim nė shtėpi gėzon edhe tifozėt kuqezi.Them se Milani ėshtė i vetmi klub nė botė, qė ka nė organikėn e tij tre fitues tė ‘Topit tė artė’. Tani qė Andri ėshtė kthyer nė shtėpi, si tifoz i Milanit unė ndihem vėrtetė i lumtur. Me Shevēenkon kam folur 48 herė gjatė tri orėve tė fundit. Duke filluar qė nesėr mbrėma, Andri Shevēenko do jetė nė Milano,pėr tė rinisur jetėn e tij si futbollist i Milanit. Ai gaboi qė u largua, por besoj se tani e ka kuptuar qė kjo ėshtė shtėpia e tij e vetme”, tha drejtuesi kuqezi, Galiani.

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:30 pm