FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Milan-Sheva, dėshton rikthimi nė shtėpi

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Milan-Sheva, dėshton rikthimi nė shtėpi

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Aug 23, 2008 2:42 pm

  Gjithēka merr fund, por pėr keq ama! Asnjė huazim, as me tė drejtė rikhtimit nė mėnyrė tė detyruar, por vetėm kėrkesė pėr njė shitje me titull pėrfundimtar, dhe jo mė pak se 20 milionė euro. Kushtet e vendosura nga Ēelsi pėr Milanin, pėr ta lėnė tė lirė Andrei Shevēenkon, janė refuzuar nga klubi kuqezi dhe ka dėshtruar kėshtu shpresa e njė rikthimi nė Milano e sulmuesit ukrainas. Milani, nė kėtė aspekt, kthehet nė merkaton e mbrojtėsve: ardhja e tė paktėn njė elementi ėshtė e sigurt. Ky i fundit nuk do tė jetė Radosllav Kovaē, pavarėsisht nga kushtet ekonomike tė blerjes dhe rroga e cilėsuar e pranueshme. Pista tė ēon akoma te Branisllav Ivanoviē, por marrėdhėniet me Ēelsin nuk janė shumė tė qeta, pas dėshtimit tė ēėshtjes “Sheva”. Por njė emėr tjetėr ėshtė edhe ai i Rafael Markezit. Pep Guardiola e ka konsideruar shpesh tė pashitshėm lojtarin, por meksikani i Barcelonės kėrkon tė ketė siguri mbi aktivizimin e shpeshtė me katalanasit nė sezonin e ri. Mė larg, por jo pėr t’u skarcuar, janė ofertat e merkatos braziliane me Tiago Silvėn dhe Aleks Silvėn.

  Dhe, nė pritje pėr tė njohur “goditjen” e fundit tė kuqezinjve, mbetet zhgėnjimi pėr Andrei Shevēenkon, akoma edhe njė herė i paaftė pėr t’u liruar nga “prangat” e mikut (ose ish) tė tij Roman Abramoviē. Dėmtimi i Didiė Drogbasė i ka hapur ukrainasit ndonjė mundėsi mė shumė, por tashmė nė mendjen e tij, pas dy viteve tė vėshtira nė Londėr, ishte kthyer menjėherė tė sintonizohej me frekuencat e dashura kuqezi. Me moralin qė tani tė ulur, Sheva rrezikon tė pėrfundojė poshtė nivelit tė barit tė gjelbėr tė “Stemford Brixhit”. Dhe tė mendosh se “Cari i Lindjes” ishte bėrė gati qė nė ndeshjen miqėsore tė kombėtares sė tij, ku luajti 45 minuta. Ėshtė njė stadium qė pret diēka. Qė nė fillim zbavitet, duke bėrė “ola”, pastaj pėrqendrohet te njė djalosh me fanellėn me numrin 7.

  Ndoshta djaloshit do t’ia heqin shiritin e kapitenit, por tėrheqja e tij pėr ukrainasit ėshtė gjithnjė e njėjtė. Kur nė fillimin e pjesės sė dytė tė njė miqėsoreje kundėr Polonisė, trajneri i kombėtares Mikhailiēenko zbret nė fushė, Andrei Shevēenkon nė vend tė Andrei Voroninit, mijėra njerėz shtrijnė pamjen, pėr tė parė nėse ėshtė kampioni qė kujtojnė, ose hija e vetvetes qė tregojnė nė Londėr, dhe qė Skolari nuk denjon as ta mbajė nė stol. “Ka shumė nga ai inat nė trup qė mund tė ēajė botėn,” - thonė miqtė e tij. “Nuk e kuptoj se si mund tė mendohet qė nuk jam mė njė futbollist i motivuar,” - thotė Sheva. Pas dy vitesh nė “emigrim”, Shevēenko mezi pret orėn pėr tė vrapuar nė fushė, pėr mė shumė se pesė minuta. Eshtė pikėrisht ky efekt para syve tė atyre qė e shohin: ėshtė sikur tė shohėsh njė tė sėmurė qė del nga shtėpia pas shumė ditėsh. “Mikhailiēenko i kishte thėnė qė do ta aktivizonte nė pjesėn e dytė, ndoshta gjysmė ore. “Unė ndihesha mirė. Njerėzit donin golin tim? Nuk mendova tė shėnoja, por tė vrapoja pėr 45 minuta.” Njė sakrificė e kotė me sa duket, qė ia ndėrpreu nė momentin mė tė mirė, Ēelsi dhe Abramoviēi.
  sportishqiptar.

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:55 pm