FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Sejdiu takim me Haradinaj, bisedime pėr Kosovėn

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Sejdiu takim me Haradinaj, bisedime pėr Kosovėn

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Aug 22, 2008 11:39 pm

  PRISHTINE- Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, priti sot nė takim kryetarin e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), z. Ramush Haradinaj, me tė cilin bisedoi pėr gjendjen e pėrgjithshme nė Kosovė dhe pėr rolin e partive politike parlamentare nė zhvillimet demokratike tė jetės institucionale nė vendin tonė. Presidenti Sejdiu dhe kryetari i AAK-sė biseduan edhe pėr procesin e rikonfigurimit tė UNMIK-ut dhe pėr nevojėn e pėrfundimit sa mė tė shpejtė tė tij. Nė takim u bisedua edhe pėr procesin e njohjeve ndėrkombėtare tė Republikės Kosovės dhe nevojėn e bashkėpunimit me tė gjithė faktorėt, vendorė dhe ndėrkombėtarė, qė mund tė kontribuojnė bashkė me institucionet e Kosovės.  (a.r/qik/balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:26 pm