FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Policia e Kosovės fillon vendosjen e kamerave nė kufijtė verior

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Policia e Kosovės fillon vendosjen e kamerave nė kufijtė verior

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Aug 22, 2008 12:13 am

  KOSOVE- Policia e Kosovės ka filluar me vendosjen e kamerave policore nė vendkalimin kufitar Bėrnjak, nė afėrsi tė Zubin Potokut, ka njoftuar zėdhėnėsi i policisė Veton Elshani-transmetojnė agjencitė. "Kamerat e vendosura nuk kanė tė bėjnė me doganėn, kjo ėshtė punė thjesht policore- sa pėr tė parė veturat dhe njerėzit qė kalojnė andej. Logjistika dhe kompentecat pėr kėto kamera janė duar tė ndėrkombėtarėve“, ka deklaruar Elshani.
  Sllavisha Ristiq nga Zubin Potoku ka deklaruar se nuk ka marrėveshje midis komunitetit serb , UNMIK-ut dhe SHPK-sė, pėr vendosjen e kamerave.
  “UNMIK ka nisur me vendosjen e tyre pa marrėveshje dhe bisedime paraprake”, ka thėnė ai. Kamera tė ngjashme janė paralajmėruar edhe pėr vendkalimin Jarinjė, pranė Leposaviqit .


  (a.r/rtk/balkanweb)

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:42 pm