FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Sulmuesi Shevchenko rikthehet te Milani

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Sulmuesi Shevchenko rikthehet te Milani

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 21, 2008 1:21 am

  ITALI- Andrij Shevēenko do tė luajė me Milanin sezonin e ardhshėm. Pas njė takimi mes Silvio Berluskonit dhe Roman Abramoviē, tė enjten e kaluar nė Sardenjė, ėshtė rėnė dakord qė sulmuesi ukrainas, tė rikthehet nė klubin qė e bėri tė famshėm me firmulėn e huazimit. Edhe pse dukej njė opsion i harruar tashmė, Berluskoni ka mundur tė gjejė akordin pėr tė rikthyer nė San Siro njė prej futbollistėve qė kanė bėrė epokė me fanelėn kuqezi. Mosgrumbullimi pėr ndeshjen e tė dielės ndaj Portsmuthit, e ka bindur Shevēenkon se nuk ka vend nė skuadrėn e Skolarit. Detajet e kontratės pritet tė pėrfundojnė brenda kėsaj jave, ose nė fillim tė javės tjetėr. Shevēenko vetė ėshtė nė Ukrainė me kombėtaren dhe me rikthimin nė Londėr, do tė mbyllė pėrfundimisht tratativat. Ēelsi ndėrkohė do tė paguajė edhe njė pjesė tė rrogės sė lojtarit, qė pėrfiton 6.5 milionė euro nė sezon. Pas 7 viteve me Milanin, Shevēenko u transferua te Ēelsi nė verėn e vitit 2006, pėr shifrėn e 44 milionė eurove.  (a.r/balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:28 pm