FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  SOT KA QENE AFATI I FUNDIT PER SHPERNDARJEN E TEKSTEVE SHKOLLORE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default SOT KA QENE AFATI I FUNDIT PER SHPERNDARJEN E TEKSTEVE SHKOLLORE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 18, 2008 3:47 pm

  TIRANE- Sot ishte afati i fundit i caktuar nga Ministria e Arsimit pėr shpėrndarjen e librave shkollorė nė librari megjithatė sėrish vihen re mangėsi. Nga 426 tituj tekstesh qė janė gjithsej pėr t’u shpėrndarė kėtė vit shkollor nga Ministria e Arsimit,deri mė tani janė shpėrndarė 405 tituj tė tillė nė 36 libraritė e kryeqytetit .Ministria e Arsimit njofton se shpėrndarja e librave shkollorė do tė vazhdojė edhe nė ditėt nė vazhdim. Ndėrkohė lista me librat dhe tekstet alternative si dhe libraritė qė janė furnizuar me kėto tekste ėshtė afishuar nė cdo librari. Ministria e Arsimit i kujton qytetarėve qė me blerjen e librave tė marrin edhe faturėn tatimore nga shitėsi me cmimin qė ėshtė afishuar nė libėr nė mėnyrė qė tė pėrfitojnė nga kompenisimi prej 310 milionė lekėsh qė qeberia ka vėnė nė dispozicion. Gjithashtu MASH kujton se pėr librashitėsit qė nuk do tė lėshojnė faturė tė saktė do tė kenė masa ligjore.  (s.g/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:18 pm