FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Del Piero: Paraqitje perfekte

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Del Piero: Paraqitje perfekte

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 14, 2008 2:53 pm

  Alesandro Del Piero, pas golit tė shėnuar kundėr Artmedias sė Bratislavės natėn e
  djeshme, ka arritur nė kuotėn e 38 golave nė Ligėn e Kampioneve. Pavarėsisht se 34-vjeēar,numri 10 bardhezi duket lojtari mė i ri nė fushė nga mėnyra se si vrapon. Gol i jashtėzakonshėm,por nuk harron tė dhurojė edhe spektakėl pėr tė pranishmit nė “Olimpiko”.Gjithsesi, me modestinė qė e karakterizon, Del Piero pranon se nuk ėshtė paraqitja personale ajo qė e lumturon, por fitorja bindėse e arritur nga skuadra e tij: “Sot (mbrėmė) kemi Del Piero: Paraqitje perfekte zhvilluar njė ndeshje perfekte nė tė gjitha aspektet.Menjėherė sa kemi zbritur nė fushė dallohej qartė uria pėr fitore qė mbizotėronte nė skuadrėn tonė, duke kėrkuar me ngulm qė nė minutat e para golin e avantazhit. Jam shumė i bindur kur them se e merituam fitoren dhe tashmė me 99 pėr qind tė mundėsive, kemi arritur tė sigurojmė fazėn e grupeve. Goli? Jam shumė i lumtur pėr njė gjė tė tillė dhe besoj se nuk do tė ndalem kėtu. Gjithsesi, i rėndėsishėm ėshtė suksesi i skuadrės”, thotė kapiteni i Juventusit, Del Piero.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:10 am