FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  RECIPETA ANTI-BLUMBI PER POLICINE GJERMANE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default RECIPETA ANTI-BLUMBI PER POLICINE GJERMANE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 11, 2008 5:54 pm

  Gjermani – Policet nė Gjermani do tė kenė recipeta anti-plumb. Veshmbathjet e reja janė zhvilluar si njė mjet i dytė mbrojtės, pasi recipetat normale shkaktojnė lėndime ndėrsa ato janė nė detyrė. Veshjet anti-plumb, ndėrkohė qė do tė ndalin plumbat e sulmeve, shtyjnė pjesėt plastike dhe metalike tė veshmbathjeve tė tyre nė mish. Carmen Kibat, njė police nė Hamburg qė testoi recipetat e reja, tha: “Kėto tė shpėtojnė jetėn, prandaj nuk ėshtė pėr tė qeshur”. Mbi to ėshtė shkruar fjala “polic” dhe materialet janė pambuk, poljestėr dhe materiale tė tjera sintetike.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:18 am