FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  UNMIK garanton: Asnjė marrėveshje me Serbinė pa pėlqimin e Kosovės

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default UNMIK garanton: Asnjė marrėveshje me Serbinė pa pėlqimin e Kosovės

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Aug 06, 2008 5:01 pm

  PRISHTINE- Asnjė marrėveshje me Beogradin nuk do tė bėhet pa pėlqimin e qeverisė sė Kosovės, ka thėnė sot zėdhėnėsi i UNMIK-ut, Alexandėr Ivanko.
  Ai hodhi poshtė konstatimet se shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannieri, po bėn negociata me Beogradin pa dijeninė e Prishtinės zyrtare. Ivanko theksoi se shefi i UNMIK-ut nuk ka mandat tė bėjė negociata, por tė vendosė dialog, mundėsisht tė drejtpėrdrejtė, nė mes tė Prishtinės e Beogradit pėr disa ēėshtje, siē janė gjyqėsia, policia e doganat. Nė njė intervistė tė botuar sot nė gazetėn “Koha Ditore” Kryeministri Hashim Thaci duke i komentuar takimet e shefit tė UNMIK-ut, Lamberto Zannier me pėrfaqėsuesit e Qeverisė serbe pėr Policinė, Drejtėsinė dhe Doganat e Kosovės tha se askush tjetėr nuk mund tė bisedojė dhe nuk do tė bisedojė. Thaci tha se Prishtina nuk do tė bisedojė nė asnjė rrethanė, nė asnjė kohė dhe me asnjė kusht me Beogradin pėr gjashtė pikat e propozuara nga Ban Ki-Moon.  (s.g/Telegrafi/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:27 pm