FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Adriano Galiani ka planifikuar sot njė takim urgjent me trajnerin pas humbjes 5-0

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Adriano Galiani ka planifikuar sot njė takim urgjent me trajnerin pas humbjes 5-0

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Aug 05, 2008 8:43 pm

  Pas shkatėrrimit nė miqėsoren kundėr Ēelsit, Adriano Galiani, administratori i deleguar i Milanit, duket se nuk e ka kapėrdirė aspak atė poshtėrim tė skuadrės sė tij, ndaj pėr ditėn e sotme ka planifikuar njė mbledhje urgjente me trajnerin Karlo Anēeloti, nga i cili kėrkon shpjegimet e njė paraqitjeje tė atillė: “Sigurisht, qė Milani i zbritur nė fushė kundėr Ēelsit nuk ėshtė skuadra jonė e vėrtetė, pasi kishim nė dispozicion vetėm njė prej shtatė sulmuesve tanė, por gjithsesi ky fakt nuk e justifikon rezultatin e turpshėm. 5-0 ėshtė njė shifėr qė mė demoralizon shumė, duke parė gjithė sforcimet tona ekonomike pėr tė pėrforcuar kėtė grup lojtarėsh. Ne jemi klubi mė i pasur nė botė pėr sa i takon titujve tė fituar, kėshtu qė paraqitje tė tilla janė tė papranueshme pėr prestigjin tonė. Ditėn e nesėrme kam planifikuar njė takim me trajnerin tonė, Karlo Anēeloti, nga i cili pres shpjegimet e asaj humbjeje”. Mė pas, Adriano Galiani ka sqaruar njė tjetėr problem qė shqetėson aktualisht tifozerinė milaniste, dėmtimin e Kakasė: “Dėmtimi i tij ėshtė nėn kujdesin e rreptė tė stafit tonė mjekėsor (ndėrkohė qė lojtari shprehet se mund tė rikthehet nė stėrvitje vetėm pas dy javėsh).Po ashtu edhe gjendja e Nestės dhe Kaladzes po pėrmirėsohet dita-ditės”.

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:14 pm