FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  KAKAVIJE RADHE TE GJATA EMIGRANTESH

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default KAKAVIJE RADHE TE GJATA EMIGRANTESH

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jul 31, 2008 9:54 pm

  GJIROKASTER- Radhė tė gjata janė pėrsėritur nė pikėn kufitare tė Kakavijės nė Gjirokastės. Sėrish problemet janė konstatuar nė tokėn greke, ku vargu i makinave tė emigrantėve shqiptarė qė duan tė kthehen nė atdhe, nė orėt e para tė mėngjesit, ka arritur deri nė 5 km. Problemet pėrsiten njė ditė pasi Drejtori i Pergjithshėm i Policisė sė Shtetit Ahmet Prenci dhe zėvendėsministri i Brendshėm Gent Strazimiri inspektoi doganėn e Kakavijės me qėllim krijimin e kushteve lehtėsuese pėr lėvizjen pa probleme tė emigrantėve qė vijnė pėr pushime ne atdhe. Nė njė kohė kur fluksi i emigrantėve, (si cdo vit nė kėtė kohė) rritet shumė pala greke ka punuar gjatė natės vetėm me njė sportel. Sipas korrespondentit tė NEWS24 radhėt kanė filluar qė nga ora 02. 00 e mėngjesit tė sotėm dhe kanė shkuar deri nė 2 km, ndėrsa situata ėshtė qetėsuar rreth orės 09:00 kohė kur nė doganėn greke u hap dhe njė tjetėr sportel. Edhe pse policia jonė ka mbajtur kontakte tė shpeshta me homologėt pėr tė zgjidhur situatėn, gjendja mbetet po ajo. Pala greke, nuk merr asnjė masė por kėrkon qė shtetasit shqiptar tė zgjedhin pika tė tjera kalimi pėr nė Shqipėri duke evituar fluksin nė njė pikė tė vetme si ajo e Kakavijės.

  (s.g/NEWS24Balkanweb)

   Ora ėshtė Sun Jul 22, 2018 7:38 am