FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  10 PLEQTE E KAMPIONATIT ANGLEZ

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default 10 PLEQTE E KAMPIONATIT ANGLEZ

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 29, 2008 11:24 pm

  1: TEDI SHERINGAM(41 VJEĒ)
  Nė krye tė listės sė mė tė moshuarve ėshtė sulmuesi, i cili dukej se po luftonte kohėn. Sheringam luajti ndeshjen e tij tė fundit, 95 ditė pėrpara 41- vjetorit. Ai qė dėshiron tė thyhej rekordin e tij duhet tė mendohet mirė.
  2: GORDON STRAHAN(40 VJEĒ)
  “Magjistari” ishte lojtari i parė nė Premiership qė luajti pasi i kishte kaluar tė 40-at, gjatė kohės si trajner-lojtar me Koventrin.Edhe nė atė moshė ishte ndėr mė tė mirėt, dhe pak mendonin se rekordi i tij mund tė thyhej.
  3: BRIAN ROBSON(40 VJEĒ)
  “Kapiten Marvel” u largua nga futbolli me paraqitjen e tij tė fundit si trajner-lojtar i
  Midlesbrout, vetėm dhjetė ditė pėrpara 40-vjetorit. Robson pėrjetoi kulmin e karrierės sė tij te Manēester Junajted.
  4: REI UILKINS(39 VJEĒ)
  Ish-mesfushori i Anglisė,mendoi se ditėt e tij nė nivelin e lartė ishin pėrfunduara kur u largua nga QPR nė 1994.Megjithatė, ai u rikthye pas disa muajsh me Loftus Road si trajner-lojtar, ku qėndroi pėr dy vjet.
  5: NAJXHEL UINTERBURN(39 VJEĒ)
  Si mbrojtės i majtė, Uinterburn ishte njė prej elementėve mė solid tė mbrojtjes sė Arsenalit gjatė viteve ’90. Ai i ndihmoi “topēinjtė” tė fitonin trofe gjatė atyre viteve, edhe pse karrierėn e tij e zgjati me Uest Hemin, ku luajti pėr tri sezone deri nė moshėn 39-vjeēare.
  6: STJUART PIRS(39 VJEĒ)
  Edhe pse pati njė karrierė me lėkundje, dha gjithēka nė fushė deri nė ndeshjen
  e fundit si profesionist.Ndeshjen e tij tė fundit nė Premiership e luajti nė fund tė sezonit 2000- 2001 me bluzėn e Uest Hemit.
  7: DENIS IRUIN(38 VJEĒ)
  Mbrojtėsi gjatė 12 viteve karrierė nė Premiership me Manēester Junajted, fitoi reputacionin e njė lojtari me rendiment konstant. Mė 2003 luajti pėr herė tė fundit nė “Old Traford”, kėsaj radhe si kundėrshtar.
  8: MARK HJUXH(38 VJEĒ)
  Trajneri i Manēester Sitit natyrisht qė kėrkonte mė tė mirėn mbas 22 vitesh
  karrierė nė tri shtete.Edhe pse u emėrua trajneri i kombėtares uellsiane nė vitin 1999,ai luajti edhe tri sezonenė Premier Ligė.
  9: GERI SPID
  (38 VJEĒ)Mesfushori nga uellsian duhet tė konsiderohet njė shembull pėr gjeneratėn e futbollistėve tė rinj. Gjatė 20 viteve karrierė nuk ka zhgėnjyer asnjėherė.Edhe pse 38 vjeē, tifozėt e Boltonit u mėrzitėn kur nė mes
  tė sezonit tė shkuar, ai u transferua te Shifildi Junajted.
  10: LI DIKSON(38 VJEĒ)
  Legjenda e Arsenalit i vari kėpucėt nė gozhdė vetėm nė vitin 2002, nė moshėn 38-
  vjeēare. Mbrojtės i djathtė,Dikson, ishte njė prej elementėve mė solid tė mbrojtjes sė “topēinjve” gjatė 14 vjetėve tė qėndrimit tė tij,dhe u tėrhoq njėkohėsisht me
  Toni Adams.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:10 am