FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BURRE E GRUA VDESIN NE BURGUN E PEQINIT

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BURRE E GRUA VDESIN NE BURGUN E PEQINIT

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 29, 2008 10:24 pm

  Thėllėza kishte ardhur nga Pogradeci pėr tė takuar bashkėshortin e saj. Ajo e kishte bėrė rrugėn nga Pogradeci deri nė burgun e Peqinit bashkė vjehrrin e saj, babain e Mynyrit. Tė tre djemtė e tij vuajnė dėnimin nė tė njėjtin burg. Ata u dėnuan pėr vrasje pėr shkak tė cilėsisė sė personit teksa disa policė mbetėn tė plagosur si pasojė e njė sulmi me granatė nga tre vėllezėrit.Gardianėt kanė hyrė nė dhomėn e takimeve “sekrete” pasi kanė vėnė re se kishte kaluar koha e lėnė nė dispozicion pėr Mynyr dhe Thellėza Muēėn. Ata janė shtangur kur kanė parė dy trupat e tyre pa jetė. Fillimisht u mendua pėr njė vdekje aksidentale tė tė dy bashkėshortėve. Mė pas, kjo hipotezė ra. Sipas ekzaminimeve rezultonte se rreth qafės se Mynyr Muēės gjendej njė tel korrenti. Kjo I ka bėrė autoritet e burgut tė Peqinit tė dyshojnė pėr njė vetėvarje me korrent tė tė dy bashkėshortėve. Por, edhe kjo hipotezė duket se nuk ka shumė bazė. Gardianėt pohojnė se nuk kanė dėgjuar tė bėrtitura nga dhoma ku gjendeshin bashkėshortėt. Kjo i ka shtyrė hetuesit tė mendojnė se mund tė bėhet fjalė pėr nje vrasje dhe mė pas njė vetėvrasje. Ka shumė tė ngjarė qė Mynyr Muēa tė ketė mbytur mė parė bashkėshorten e tij dhe mė pas t’i ketė dhėnė fund edhe jetės sė tij duke pėrdorur kabullin e ventilatori qė gjendej nė tavanin e dhomės. Ka shumė tė ngjarė qė nė kėtė rast tė jetė konsumuar njė krim pasioni, I cili mund tė jetė provokuar nga dyshime pėr besnikėrinė bashkėshortore. Megjithatė hetimet vazhdojnė dhe pritet tė nxjerrin nė dritė tė vėrtetėn e kėtij krimi tė padėgjuar qė u konsumua sot pasdite brenda dhomės ku tė burgosurit harrojnė pėr disa ēaste realitetin e dhimbshėm tė burgut. Nė drejtim tė burgut tė Peqinit kanė shkuar edhe drejtori I pėrgjithshėm I burgjeve, Gazmend Dibra.

   Ora ėshtė Sun Jul 22, 2018 7:40 am