FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  MAKININISTI NDAL TRENIN PER TE PIRE NJE CIGARE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default MAKININISTI NDAL TRENIN PER TE PIRE NJE CIGARE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Jul 28, 2008 10:34 pm

  Njė makinist treni rrezikon tė ndėshkohet, pasi ndali trenin pėr tė dalė jashtė e pėr tė pirė njė cigare. Ai ndali nė mes tė njė fshati dhe i lejoi pasagjerėt tė dilnin nga treni. Pirja e duhanit kohėt e fundit ėshtė ndaluar nė trenat e Rumanisė. Incidenti ndodhi nė trenin “Shigjeta blu”, e cila supozohet tė jetė treni mė i shpejtė dhe mė modern nė vend. Treni sapo kishte kaluar qytetin e Timisoarės, kur shoferi njoftoi: “Pasagjerėt mund tė dalin tani, pasi do tė bėjmė 5 minuta pushim pėr njė cigare”. Njė nga pasagjerėt, Adina-Nicoleta, thotė: “ Po udhėtonim me tren ekspres, por ai ndali nė mes tė njė fushe dhe njerėzit e drejtuar nga makinisti dolėn jashtė tė tymosnin”.

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:21 pm