FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  VDESIN TRE PERSONA NE AKSIN SHKODER-LEZHE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default VDESIN TRE PERSONA NE AKSIN SHKODER-LEZHE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Jul 28, 2008 6:32 pm

  SHKODER - Njė aksident i rėndė me pasojė vdekjen e 3 personave ka ndodhur mesditėn e sotme nė aksin rrugor Shkodėr-Lezhė nė afėrsi tė fshatit Beltojė tė Shkodrės. Njė furgon I mbushur me pasagjerė i linjės Tiranė-Shkodėr, ėshtė pėrplasur me njė automjet tė tipit benz, ku udhėtonin Dritan Zahi, 24 vjeē, Armand Hoxha 21 vjeē dhe Ludovik Popja 40 vjeē, tė cilėt mbetėn viktima tė aksidentit tė rėndė. Njėri prej tyre u gjet pas kėrkimeve nė kanalin buzė autostradės. Ndėrkohė nga pasagjerėt e furgonit ka pasur 5 persona tė plagosur, 3 nga tė cilėt u dėrguan menjėherė nė spitalin e Lezhės dhe dy tė tjerė nė spitalin e Shkodrės pėr tė marrė ndihmėn e parė mjekėsore, ndėrsa mėsohet se nuk kanė pėsuar dėmtime tė rėnda. Shkak i aksidentit tė rėndė qė mbajti tė bllokuar pėr mė shumė se 1 orė trafikun nė autostradėn Shkodėr-Lezhė, ėshtė bėrė shpejtėsia tej normave me tė cilėn udhėtonte automjeti tip Benz I drejtuar nga 24 vjeēari Dritan Zahi.

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:53 pm