FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BURRI ME MJEKREN ME TE GJATE NE BOTE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BURRI ME MJEKREN ME TE GJATE NE BOTE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:27 pm

  Kur mė vitin 1997 Shamsher Singh I rajonit tė Punjab nė Indi ėshtė shfaqur me mjekrėn e tij tė paruar nė ekstremitete tė gjithė mėsuam se gjatėsia e mjekrės sė kėtij njeriu arrinte deri mė 183 centimetra. Ai u shpall pas kėsaj si njeriu i gjallė me mjekrėn mė tė gjatė nė botė. Nuk dihet sot se ēfarė ka ndodhur me tė dhe me mjekrėn por padyshim qė mjekra sit ė Shamsherit janė tė ralla dhe jo kushdo mund t’i ketė. Ndėrkaq, sa pėr kuriozitet, mjekra mė e gjatė nė botė ka qenė ajo e norvegjezit Hans Langseth i cili mė 1927-n kishte njė mjekėr qė arrinte gjatėsinė e 5.33 metrave. Madje mjekra e tij ėshtė prezantuar edhe nė muzeun Smithsonian Institution nė Uashington DC.

   Ora ėshtė Thu Jun 21, 2018 3:25 pm