FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FEMIJA HERO 4 DIT NE PUS

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FEMIJA HERO 4 DIT NE PUS

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 20, 2008 4:11 pm

  Njė fėmijė tetėvjeēar ka arritur tė mbijetojė katėr ditė pa ngrėnė dhe pa pirė, pasi kishte rėnė nė njė pus nėntė metra tė thellė, ndėrsa luante me njė balonė. Ngjarja ka ndodhur nė Brazil, nė zonėn Goias. I shpėtuar rastėsisht nga zjarrfikėsit, vogėlushi ishte nė gjendje konfuze dhe i dehidratuar, por megjithatė mjekėt e kanė konsideruar mjaft tė kėnaqshme gjendjen e tij shėndetėsore e psikike me gjithė atė qė kishte kaluar, katėr ditė e katėr net nė fund tė njė pusi pa pasur askėnd afėr. Fėmija kishte qenė duke luajtur vetėm dhe askush nuk e kishte menduar se ku mund tė kishte pėrfunduar. Tani pėr tani vogėlushi ėshtė shtruar nė spital, por mjekėt thonė se nuk mund tė pėrcaktojnė sa ditė apo orė do tė qėndrojė aty, por patjetėr derisa ai ta marrė veten plotėsisht. Fėmija ka mundur tė tregojė vetė
  historinė se si kishte rėnė nė pus, nė njė zonė tė dendur me tė mbjella, drithėra e perime, ndėrsa luante duke ndjekur balonėn e tij. "Djali mė tha se ka recituar dy herė lutjen e Biblės dhe se kishte shpresa tė plota se do ta gjenin nė kohėn e duhur. Eshtė treguar njė hero", tha e ėma e cila ka rrėfyer pėr shtypin vendas se kishte besuar ato ditė qė djalin ia kishin rrėmbyer. Bashkė me tė shoqin ata kishin vendosur foton e tė birit nė tė gjitha pikat ku shitej bukė, nė dyqanet e veshjeve ato elektronike e kudo.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:08 am