FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  E VRASIN SE I NGACMOI TE FEJUAREN

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default E VRASIN SE I NGACMOI TE FEJUAREN

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 20, 2008 4:08 pm

  Elvis Sapaj, 27 vjeē, nga Alliasi, vdiq nė Spitalin Ushtarak pas plagėve tė marra nė kokė dhe nė trup.Policia identifikoi si autorė tė ngjarjes, dy persona banuesnė Paskuqan, tė cilėt u shpallėn nė kėrkim me akuzėn e vrasjes nė bashkėpunim me sende tė forta. Arben Doēi, 27 vjeē dhe Enver Damza, 26 vjeē, tė dy nga Paskuqani, janė shpallur nė kėrkim, tė dyshuar si autorė tė vrasjes sė 27-vjeēarit Sapaj nga Alliasi. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme rreth orės 15:15, nė Paskuqan,nė afėrsi tė njė furre buke. Shkak pėr konfliktin mes palėve, sipas burimeve tė policisė ka qenė njė veprim i viktimės ndaj tė fejuarės sė Arben Doēit. Ky i fundit dyshohet se e ka cilėsuar veprimin e viktimės sė ngjarje si fyerje dhe provokim ndaj tė fejuarės sė tij. Sapo ka mėsuar pėr kėtė veprim,Arben Doēi ka dėrguar tė fejuarėn e tij nė shtėpi dhe mė pas ka arritur provokatorin nė rrugė. Ai ishte me njė shok tjetėr dhe sė bashku kanė nisur tė godasin me sende tė forta, grushte, gurė dhe hekur banorin e lagjes sė Alliasit. Policia tha se 27-vjeēari nga Alliasi ėshtė munduar tė mbrohet, por dhuna e ushtruar nga dy personat ka qenė e furishme dhe e papėrballueshme prej viktimės. Ky fakt ka bėrė qė ai tė mos pėrballojė sulmin dhe goditjet ndaj tij, duke u shembur pėrdhe nė pak sekonda. Elvis Sapaj ėshtė shembur pėrdhe pranė furrės sė bukės ndėrsa dy djemtė qė e kishin vėnė pėr poshtė e godisnin nė mėnyrė tė dhunshme. Pas grindjes qė ka vazhduar disa minuta, tė dyshuarit si autorė tė krimit janė penguar nga disa banorė,qė kanė parė pėrleshjen.Nė kėtė kohė ėshtė lajmėruar edhe policia e Komisariatit tė Kamzės, e cila ka mbėrritur nė vendin e ngjarjes menjėherė.

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:51 pm