FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  NQS NUK KTHEHES NGA ANGLIA 14 VJET BURG

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default NQS NUK KTHEHES NGA ANGLIA 14 VJET BURG

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 06, 2008 7:33 pm

  Tė shkosh nė Angli dhe tė mos kthehesh, tashmė duhet tė mendohesh shumė mirė. Njė projekt i Qeverisė Britanike parashikon deri nė 14 vjet burg pėr anėtarin e familjes qė ka bėrė garancinė, nėse vizitori (i ftuari i tij) nuk largohet nga territori britanik para skadimit tė vizės. Ndėrkohė, sipas BBC, Qeveria britanike ka bėrė tė ditura plane tė tjera pėr tė prezantuar kufizimet e reja reja nė sigurimin e vizave pėr tė huaj qė vijnė tė vizitojnė familjarėt e tyre qė jetojnė nė Britani.
  Sipas propozimeve tė reja, ata qė jetojnė nė Britani (aktualisht jetojnė mijėra shqiptarė) qė duan tė ftojnė njė anėtar tė familjes nė tė ardhmen, do kalojnė nėpėr njė proces kontrolli para se tė aprovohen pėr ta bėrė kėtė gjė.
  Ata qė nuk sigurojnė qė familjarėt e tyre tė largohen brenda afatit para skadimit tė vizės, rrezikojnė dėnim me burg deri nė 14 vjet, njė gjobė prej 5 mijė stėrlinash ose do tė ndalohen tė ftojnė tė tjerė nė vend pėr njė periudhė tė caktuar.
  Qeveria shpreson t i zbatojė kėto masa nga fundi i vitit tjetėr nėse parlamenti i aprovon ato.
  Pėrveē vazhdimit me vizėn standarte prej 6 muajsh, autoritetet kanė propozuar njė vizė tė re, tre mujore pėr udhėtim nė grup.
  Viza tė veēanta me afat tė shkutėr pėr tė marrė pjesė nė aktivitete kulturore, sportive dhe fetare janė propoyuar sė bashku me viza udhėtimi pėr biznes tė tipit tė ri si dhe pėr prindėrit qė kanė fėmijėt e tyre nė shkollė nė Britani

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 3:01 pm