FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  70-vjeēarja lind binjakė

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default 70-vjeēarja lind binjakė

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 06, 2008 4:39 pm

  Mamaja mė e vjetėr nė botė i ka parė tė dy binjakėt e saj pėr herė tė parė njė javė pas lindjes. Bashkėshortja e njė fermeri,Omkari Panuar, 70 vjeēe, ka mbajtur me kujdes nė duar dy foshnjat e saj binjake, njė djalė dhe njė vajzė, duke shprehur krenarinė mė tė madhe tė saj pėr kėtė lindje. “Do tė jetė dita mė e bukur e jetės sime kur t’i marr tė dy foshnjat nė shtėpi. Eshtė e vėshtirė tė besoj se pas gjithė kėtyre viteve qė jam pėrpjekur mė nė fund arrita tė kem njė djalė”, tha indiania qė hyri nė librin e rekordeve Guinness si nėna mė e vjetėr nė botė, duke thyer rekordin e deritanishėm tė mbajtur nga njė rumune, cila kishte lindur nė moshėn 66-vjeēare njė vajzė. Nėna me tri vajza dhe 5 nipėr e mbesa ka bėrė trajtimin IVF nė pėrpjekje tė dėshpėruar pėr tė pasur njė djalė trashėgimtar. Mjekėt nė Meerut, Indi, kėrkojnė t’i mbajnė foshnjat edhe pak kohė deri sa tė forcohen. Omkari tha se: “Pėr mė shumė se 40 vjet kam besuar se Zoti, nuk ka dashur qė unė tė kem njė djalė. Por fati tė bėn surpriza tė ēuditshme”. Ēifti ka shitur buajt e vet, ka marrė borxhe dhe ka shpenzuar kursimet pėr tė pėrballuar trajtimin me lindje artificiale prej 5.000 sterlinash.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:16 am