FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Fiton 500 mijė euro nė loto me paratė qė i mori hua tė fejuarės dhe kėrkon ndarjen prej saj

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Fiton 500 mijė euro nė loto me paratė qė i mori hua tė fejuarės dhe kėrkon ndarjen prej saj

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 01, 2008 7:22 pm

  Njė ditė mė parė fitoi 500 mijė euro nė lotari falė parave qė i kishte marrė borxh tė fejuarės sė tij dhe mė pas kėrkon ndarjen prej saj. Pra, ditėn tjetėr, ashtu papritur, ai ka zbuluar se nuk e donte mė dhe ka tentuar ta lėrė fare tė fejuarėn. Megjithatė, ajo nuk ėshtė dorėzuar para kėsaj surprize tė pakėndshme dhe ka vendosur tė luftojė deri nė fund, pse jo, edhe tė fitojė. Njė histori qė ka ndodhur nė Rivalta, nė provincėn e Torinos. Gjithēka ka nisur kur burri 42-vjeē, me paratė e marrė hua nga e fejuara e tij ka hyrė nė dyqan pėr tė blerė bileta lotarie. Nė dalje, sėbashku ata kanė zbuluar fitoren e pabesueshme. Me kėtė shumė parash “qė bien nga qielli” tashmė jeta e ēiftit dukej e qetė dhe me plot ėndrra gati pėr t’u realizuar deri nė ēastin kur gruas i bie telefoni dhe kur ajo ngre receptorin, dėgjon tė shoqin qė i thotė se ndjenjat e tij pėr tė kanė ndryshuar. Mė pas gruaja e ka denoncuar burrin pėr ēėshtjen e biletės, por ēėshtja u zgjidh falė ndėrhyrjen se xhaxhait tė saj. Bisedimet mes tyre duket se dhanė frute. Shuma e fituar do tė ndahen nė dy pjesė, por ka gjasė qė ēifti tė ribashkohet.

   Ora ėshtė Mon Jun 25, 2018 1:15 am