FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BURGIM TE PERJETSHEM PER SHPETIM ZIZEN

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BURGIM TE PERJETSHEM PER SHPETIM ZIZEN

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jun 03, 2008 8:13 pm

  Gjykata e rrethit Dibėr ka vendosur masėn “Burgim tė pėrjetshėm” pėr Shpėtim Zizėn, i akuzuar ky pėr vrasjen e 10 vjeēarit nga Peshkopia, Bekim Ēenga. Ndėrkohė, avokati i 19 vjeēarit Ziza ka reaguar pas vendimit tė gjykatės pasi sipas tij i pandehuri ėshtė person me tė meta mendore dhe i papėrgjejshėm pėr veprimet qė kryen. Ai u shpreh se do tė apelojė pėr vendimin e Gjykatės sė rrethit Dibėr.

  Shpėtim Ziza akuzohet pėr vrasjen makabre tė Bekim Ēengės me datė 23 Tetor 2007. Trupi i pajetė i viktimės u gjet i masakruar pas katėr ditėsh nė njė pėrrua pranė fshatit Tomin nė afėrsi tė Peshkopisė.

   Ora ėshtė Mon Jul 23, 2018 6:49 pm