FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Antonio Banderas ne nje film si shqiptar

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Antonio Banderas ne nje film si shqiptar

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:08 pm

  Filmi mė i ri i Antonio Banderas dhe Meg Ryan titullohet “My Mom's New Boyfriend”, nė tė cilin Antonio Banderas ka rolin e njė shqiptari. Ėshtė njė komedi, ku midis protagonistėve tė tjerė interpretojnė dhe Selma Blair e Colin Hanks (djali i Tom Hanks). Sipas njoftimeve qe shperndahen nga sajte te ndryshme ne internet nė kėtė film tregohet pėr njė hajdut veprash arti qė interpretohet prej Banderas dhe personazhi ka origjinė shqiptare.
  Meg Ryan ėshtė e dashura e shqiptarit nė film, e cila mendohet se bashkėpunon me tė nė kėtė vjedhje, ndaj FBI-ja vendos pėr tė investiguar kėtė ēift. Nė film ēifti viziton njė restorant shqiptar, ku kishte flamuj shqiptarė kudo, raki e shumė elemente tė tjerė tradicionalė shqiptarė. “I dashuri i ri i mamit” ende nuk ka dalė nė kinema (vetėm nė Spanjė mė 30 prill), por flitet se do tė shfaqet nė ekranin e gjerė kėtė verė. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė regjisorėt e filmave nė botė, pėr tė prezantuar subjektet apo rolet e tyre negative, zgjedhin personazhe me origjinė shqiptare. Ne nje nga serite e fundit te "James Bond" flitej perseri per nje personazh negativ nga Shqiperia. Urime Shqiperi! Teksa qeveria po shpenzon miliona per spote televizive ne CNN apo Euronews me ane te te cilave te nxise nje imazh me pozitiv per vendin, ne Hollivud tashme jemi damkosur si kombi i preferuar per prodhimin e hajduteve, krimineleve, vrasesve me pagese dhe mashtruesve.

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 3:02 pm