FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Oketa: Vatra e Gėrdecit vazhdon tė mbetet e rrezikshme

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Oketa: Vatra e Gėrdecit vazhdon tė mbetet e rrezikshme

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 10:37 pm

  Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa, i pranishėm nė tryezėn me nivel tė lartė me donatorėt mbi prioritetet pėr rindėrtimin e Gėrdecit, paraqiti zonėn e cila cilėsohet si mė e rrezikshmja nė Gėrdec. Sipas ministrit Oketa, vatra e zjarrit ku ndodhi tragjedia e 15 marsit tė kėtij viti vazhdon tė mbetet njė zonė, e cila paraqet rrezikshmėri tė lartė pėr banorėt.

  Sikundėrse mėsohet nė vatrėn e shpėrthimit ekzistojnė ende lėndė tė cilat nuk kanė plasur. Sipas tij, pamjet e paraqitura nė monitor pėrcaktojnė kufirin e zonės e cila i ėshtė nėnshtruar totalisht njė kontrolli tė imtėsishėm, nga ana e Forcave tona tė Armatosura.

  “Pėr kėtė arėsye MM i ėshtė drejtuar ekspertėve tė huaj qė nė bashkėpunim me FA shqiptare tė bėjnė tė mundur grumbullimin e municioneve tė paplasura, nxjerrjen dhe pastrimin e municioneve nėn sipėrfaqen e tokės, asgjėsimin dhe demontimin e municioneve tė rrezikshme, demilitirazimin e municioneve nė uzinat ushtarake, asgjėsimin e municioneve tė grumbulluara, si dhe ēertifikimin e zonės sė fatkeqėsisė dhe dorėzimin e saj tek organet e pushtetit vendor”, pėrfundoi ministri Oketa.

   Ora ėshtė Mon Jul 23, 2018 6:47 pm