FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Olta Boka nė finalen e madhe

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Olta Boka nė finalen e madhe

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 10:11 pm

  Sonte mbahet finalja e 53-tė e festivalit tė kėngės evropiane nė Beograd., ku do tė prezantohen pėrfaqėsuesit e 25 shteteve, mes tyre edhe Shqipėria, pėrfaqėsuar denjėsisht nga kėngėtarja 16 vjeēare Olta Boka. Finalja e kėngės sė Eurovizionit do tė hapet nga Rumania, ndėrsa mė pas do tė prezantohen 19 pėrfaqėsuesit e shteteve qė u zgjodhėn nga dy netėt e gjysėmfinaleve dhe 5 finalistėt e drejtpėrdrejtė ku bėn pjesė edhe Serbia.

  Pėrsa i pėrket Oltės, ajo do tė jetė e treta qė do tė ngjitet nė skenėn e mrekullueshme tė Arenės nė Beograd. Finalja do tė hapet nga fituesja e vitit tė kaluar Marija Sherifoviē.

  Fituesi i Eurovizion 2008 do tė zgjidhet nga publiku i 43 vendeve pjesėmarrėse nėpėrmjet telefonatave dhe sms-ve.

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 3:03 pm