FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  "Eagle Mobile" prezanton tarifat

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default "Eagle Mobile" prezanton tarifat

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 9:55 pm

  Kompania mė e re e telefonisė celulare nė vend, "Eagle Mobile", ka prezantuar dje tarifat e komunikimit. Janė katėr paketa shėrbimesh qė mundėsojnė komunikimin me kosto mė tė ulėt. Dje nė ambientet e hotel "Sheraton", drejtuesit e kompanisė "Eagle Mobile" prezantuan para mediave ofertat e shėrbimeve tė tyre. Qė nga hyrja nė treg e kompanisė, dje u bė dalja zyrtare me tarifat e posaēme.
  "Proring 30"
  Paketa "Proring 30", e prezantuar dje nga "Eagle Mobile", vlen deri mė 31 dhjetor 2008 dhe ėshtė me parapagesė me njė tarifė fikse, 400 lekė tė rinj nė muaj. Thirrjet kombėtare kushtojnė 15 lekė minuti dhe 17 lekė minuti pėr telefonatat fiks. Mesazhet brenda numrave "Eagle Mobile" kushtojnė 8 lekė, ndėrsa me numrat AMC dhe Vodafon 15 lekė. Mesazhet kombėtare kushtojnė 15 lekė. Kjo paketė ka falas 30 minuta bisedė.
  "Proring 60"
  Paketa "Proring 60" ėshtė njė shėrbim i "Eagle Mobile" qė ka 60 minuta falas brenda paketės vetėm 700 lekė. Qė tė pėrdoret ky program tarifor abonentėt duhet tė paguajnė brenda ēdo muaji tarifėn fikse, nė tė kundėrt kalon me parapagesė. Thirrjet kombėtare kushtojnė 17 lekė minuti nė numrat "Eagle" dhe 33 lekė minuti drejt operatorėve tė tjerė. Mesazhet brenda "Proring" janė 8 lekė, ndėrsa 13 pėr operatorėt e tjerė dhe 15 pėr operatorėt ndėrkombėtarė. Shėrbimi tjetėr ėshtė i telefonisė fikse, pa qenė nevoja pėr lidhje kabllore, me anė tė sistemit GSM fiks.
  Interneti
  "Eagle Mobile" ka paraqitur dhe shėrbimin e internetit me anė tė telefonit, nga ku mund tė lundrohet si nė njė kompjuter normal. Ndėrsa e reja e fundit ėshtė ajo qė ka tė bėjė me mundėsinė e kryerjes sė operacioneve bankare me anė tė telefonit.

  Eagle Mobile Proring Unlimited

  Pagesa mujore fikse
  2400 lekė/muaj

  Thirrjet Kombėtare
  Telefonata brenda Proring
  0 lekė/minutė
  Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle
  0-3 minuta 15 lekė/minutė
  mbi 3 minuta 10 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve fiks
  (Albtelecom, Operator tė tjerė tė telefonisė fikse)
  0-3 minuta 15 lekė/minutė
  mbi 3 minuta 10 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve mobil 28 lekė/minutė
  Thirrjet Ndėrkombėtare
  Zona 1 98,4 lekė/minutė
  Zona 2 121.5 lekė/minutė
  Zona 3 132.3 lekė/minutė
  Zonė 4 191.2 lekė/minutė
  Thuraya Satellite 315.0 lekė/minutė

  SMS
  SMS brenda Proring 8 lekė/SMS
  SMS drejt numrave tė tjerė Eagle, AMC dhe Vodafone 13 lekė/SMS
  SMS drejt destinacioneve Ndėrkombėtar 15 lekė/SMS

  GPRS/EDGE
  I Gbyte 3000 lekė/Muaj
  Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
  Shėrbimi i Klientit (139)
  15 lekė/minutė
  Pagesa e Regjistrimit 5000 lekė
  Garancitė
  Pėr telefonatat kombėtare 5000 lekė
  Pėr telefonatat ndėrkombėtare
  Pėr telefonatat drejt numrave 0900.. 3000 lekė
  Roaming 30000 lekė



  Eagle Mobile
  Proring 600

  Pagesa mujore fikse
  1500 lekė/muaj
  Thirrjet kombėtare
  Telefonata brenda Proring
  0-600 minuta falas
  pas minutave falas
  15 lekė/minutė
  Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle 17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve fiks
  17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve mobil 33 lekė/minutė
  Thirrjet ndėrkombėtare
  Zona 1 98.4 lekė/minutė
  Zona 2 121.5 lekė/minutė
  Zona 3 132.3 lekė/minutė
  Zona 4 191.2 lekė/minutė
  Thuraya Satellite 315.0 lekė/minutė

  SMS
  SMS brenda Proring 8 lekė/SMS
  SMS drejt numrave tė tjerė Eagle, AMC, Vodavone 13 lekė/SMS
  SMS drejt destinacioneve ndėrkombėtare 15 lekė/SMS

  GPRS/EDGE
  1 Gbyte 3000 lekė/muaj
  Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
  Shėrbimi i Klientit (139)
  15 lekė/minutė
  Pagesa e Regjistrimit
  Parapagesa 400 lekė
  Me kontratė 5000 lekė

  Garancitė (Me kontratė)
  Pėr telefonatat kombėtare 5000 lekė
  Pėr telefonatat ndėrkombėtare 5000 lekė
  Pėr telefonatat drejt numrave 0900.. 3000 lekė
  Roaming 30000 lekė



  Eagle Mobile
  Proring 30

  Pagesa mujore Fikse
  400 lekė/muaj

  Thirrjet Kombėtare
  Telefonata brenda Proring
  0-30 minuta falas
  pas minutave falas
  17 lekė/minutė
  Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle 17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve fiks
  17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve mobil 33 lekė/minutė
  Thirrjet ndėrkombėtare
  Zona 1 98.4 lekė/minutė
  Zona 2 121.5 lekė/minutė
  Zona 3 132.3 lekė/minutė
  Zona 4 191.2 lekė/minutė
  Thuraya Satellite 315.0 lekė/minutė

  SMS
  SMS brenda Proring 8 lekė/SMS
  SMS drejt numrave tė tjerė Eagle, AMC, Vodafone 13 lekė/SMS
  SMS drejt destinacioneve ndėrkombėtare 15 lekė/SMS

  GPRS/EDGE
  1 Gbyte 3000 lekė/muaj
  Identifikimi i thirrjeve hyrėse
  Falas
  Shėrbimi i Klientit (139)
  15 lekė/minutė
  Pagesa e Regjistrimit 400 lekė



  Eagle Mobile
  Proring 60

  Pagesa mujore Fikse
  700 lekė/muaj

  Thirrjet Kombėtare
  Telefonata brenda Proring
  0-30 minuta falas
  pas minutave falas
  17 lekė/minutė
  Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle 17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve fiks
  17 lekė/minutė
  Telefonata drejt operatorėve mobil 33 lekė/minutė
  Thirrjet ndėrkombėtare
  Zona 1 98.4 lekė/minutė
  Zona 2 121.5 lekė/minutė
  Zona 3 132.3 lekė/minutė
  Zona 4 191.2 lekė/minutė
  Thuraya Satellite 315.0 lekė/minutė

  SMS
  SMS brenda Proring 8 lekė/SMS
  SMS drejt numrave tė tjerė Eagle, AMC, Vodafone 13 lekė/SMS
  SMS drejt destinacioneve ndėrkombėtare 15 lekė/SMS

  GPRS/EDGE
  1 Gbyte 3000 lekė/muaj
  Identifikimi i thirrjeve hyrėse
  Falas
  Shėrbimi i Klientit (139)
  15 lekė/minutė
  Pagesa e Regjistrimit 400 lekė

   Ora ėshtė Sat Jun 23, 2018 2:45 pm